| Transaction Date | District | Property Name | Floor | Area Approx | Price |
|---|---|---|---|---|---|
| 1997-08-11 | Tsim Sha Tsui East | Wing On Plaza | Low Floor | 1,336 sq.ft | HK$ 7,700 psf / HK$ 10,287,200 |
| 1997-04-18 | Tsim Sha Tsui East | Wing On Plaza | Mid Floor | 1,282 sq.ft | HK$ 8,400 psf / HK$ 10,768,800 |
| 1997-01-07 | Tsim Sha Tsui East | Wing On Plaza | Low Floor | 1,749 sq.ft | HK$ 10,400 psf / HK$ 18,189,600 |
| 1996-08-30 | Tsim Sha Tsui East | Wing On Plaza | Low Floor | 4,585 sq.ft | HK$ 10,500 psf / HK$ 48,142,500 |
| 1996-07-08 | Tsim Sha Tsui East | Wing On Plaza | Mid Floor | 1,351 sq.ft | HK$ 12,500 psf / HK$ 16,887,500 |